• Despre noi
  • Contact
  • Cookies
  • Termeni și condiții
  • Politica de confidențialitate
  • umbrela-strategica.ro
  • Apărare
  • Intelligence
  • Energie
  • Infrastructură
  • IT&C
  • Siguranță alimentară
  • CĂUTARE
  • Hidroelectrica a prelungit mandatele conducerii provizorii a companiei

    Umbrela Strategică Umbrela Strategică -

    Mandatele conducerii provizorii a Hidroelectrica, inclusiv a președintelui Directoratului, au fost prelungite cu două luni, începând cu 7 august, a anunțat compania, într-o notificare trimisă Bursei de Valori București.

    Astfel, au fost prelungite mandatele lui Bugdan Nicolae Badea, Marian Bratu, Răzvan Ionuț Pataliu, Andrei Dominic Gerea, Cristian Vlădoianu.

    ”Prelungirea este pe o durată de două luni  ”sau până la desemnarea unor noi membri ai Directoratului Hidroelectrica selectați în condițiile prevăzute de OUG 109/2011 privind guvernanța corporativă a intreprinderilor publice, daca selecția se finalizeaza înainte de termenul menționat”, se precizează în notificarea pentru BVB.

    Hidroelectrica își va publica datele financiare aferente semestrului I (ianuarie -iunie) 2023 pe 16 august.

    Vineri, Hidroelectrica a fost cea mai tranzacționată companie pe piața reglementată a BVB, cu un rulaj de de 17,36 milioane de lei,  urmată de OMV Petrom, cu schimburi de 16,42 milioane de lei, şi Transport Trade Services – 8,55 milioane de lei.

     

    Te-ar mai putea interesa

    Canada ar susține construirea unităților 3 și 4 de la CNE Cernavodă cu până la 3 miliarde de dolari canadieni FOTO Generalul (f.a) Cătălin Micloș, noul comandant al Bazei 71 Aeriană Câmpia Turzii Elemente din expertizele asupra fragmentelor de drone au fost prezentate Comisiilor pentru Apărare

    Ultimele știri

    CE a făcut apel către Polonia, Ungaria şi Slovacia pentru un compromis în criza cerealelor Generalul Dănilă:”Non Flight Zone” deasupra Deltei ar fi o soluție de securitate și un mesaj clar Mircea Geoană, despre resturile de drone: Nu este vorba de un atac deliberat